Podlaháři – co umí a proč se vyplatí je využít ?

Podlaha nebo koberec je základem každé domácnosti. Při jejím výběru je potřeba zhodnotit nejen výhody a nevýhody používaných materiálů, ale také zvládnout její pokládku. Pokud s tímto řemeslem nemáte zkušenosti, vyplatí se pozvat na odbornou práci pokládky podlahy nebo koberce zkušené podlaháře. 

Jak sladit dekor podlahy s nábytkem?

 Vybrat podlahovou krytinu není vždy jednoduché. Závisí na charakteristice místnosti a celkovém vzhledu, kterého chcete dosáhnout. Z logiky věci vyplývá, že jednotlivé typy podlahových krytin nejsou vhodné do všech místností. Ale jak je to s rozhodnutím mezi kobercem a holou podlahou? Prozradíme vám výhody a nevýhody obou variant.

Kdy se rozhodnout pro holou podlahu a kdy pro koberec?

 Vybrat podlahovou krytinu není vždy jednoduché. Závisí na charakteristice místnosti a celkovém vzhledu, kterého chcete dosáhnout. Z logiky věci vyplývá, že jednotlivé typy podlahových krytin nejsou vhodné do všech místností. Ale jak je to s rozhodnutím mezi kobercem a holou podlahou? Prozradíme vám výhody a nevýhody obou variant.

Které podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění ?

Podlahové vytápění patří mezi nejúspornější, ale také nejvíce příjemné způsoby vytápění moderních budov. Nehodí se ale pro každý typ podlahy. Kdy je dobré zvolit podlahové vytápění a pro které případy naopak vhodné není ?

 

Vybíráme koberec do interiéru

Koberec vždy byl a stále je v domácnostech velmi oblíbenou podlahovou krytinou. V současné době se nejvíce používá rozdělení koberců podle materiálového složení, výrobní technologie, nášlapné plochy, podle způsobu položení a pak také podle barev a vzorů. Kromě tohoto dělení se můžeme setkat s dalšími kritérii, jako je tloušťka, počet jednotlivých vrstev, typ izolace a tak podobně. Na trhu jsou různé koberce z různých materiálů, v široké paletě barev, vzorů, koberce kusové, klasické i moderní, koberce originální a luxusní.

Jak postupovat při renovaci dřevěné podlahy

 Máte starou, ošlapanou dřevěnou podlahu a nevíte jak ji oživit? Než začnete vybírat novou podlahu a uvažovat o výměně, zvažte renovaci. Renovace podlah ze dřeva je tou správnou volbou, jak pro podlahu, tak i pro vaši peněženku. Správná renovace vrátí podlaze zašlou krásu a nový vzhled.

Jak správně připravit podklad pod podlahu ?

Ještě před samotným výběrem a pokládáním podlahy bychom měli zkontrolovat stav podkladu. V případě novostaveb to asi není nutné, protože podlahy by měly být rovné a hladké. Ovšem v případě rekonstrukcí podlah má příprava podkladu velký smysl. Při nesprávně připraveném podkladu může trpět i podlahový materiál, který slouží jako finální vrstva. Podlahové materiály se mohou rychleji opotřebovat, nemusí držet svůj tvar a nemusí být ani kvalitně položené. Tomu všemu se můžeme vyvarovat, pokud správně připravíme podklad pro novou pokládku.

10 nejlepších webů o podlahách

Informovaný zákazník je pro nás dobrý zákazník, neboť se v problematice podlah dobře orientuje, ví co chce a proč to chce. Projeví-li informovaný zákazník zájem o moderní podlahy, nemusíme se příliš zabývat jeho motivací, srovnáváním výhod a nevýhod různých druhů podlah a obecnými informacemi. Můžeme rovnou přejít k technickým a ekonomickým aspektům konkrétní nabídky, což šetří čas zákazníka i našich specialistů na podlahy. 

Proto jsme pro Vás vybrali z našeho pohledu 10 nejlepších webů o podlahách, na nichž najdete podrobné informace o všech druzích podlah a podlahových krytin. Naši podlaháři Vám doporučují navštívit tyto stránky a seznámit se podrobně s problematikou podlah dříve, než se rozhodnete jednat o realizaci Vašeho záměru.

Rozhodli jsme se udělat něco se starou podlahou. Čím začít ?

 Na naši starou podlahu se již nedá dívat, propadá se pod nohama, nábytek v rohu stojí nakřivo, mezi parketami jsou spáry plné pavouků … co s tím dělat ? Budeme podlahu renovovat nebo rovnou ji vyměníme ? Zvolíme plovoucí anebo lepené podlahy ? Jsou lepší parkety nebo masívní desky ? Nevyplatí se ušetřit a položit podlahu z laminátu ? Anebo co kdybychom podlahu nechali vylít betonem a položili kvalitní linoleum, Marmoleum či koberec ? 

Vybíráme novou podlahu – materiál podlahy

Na výběr dnes máme mnoho různých materiálů podlahovin. Jaký materiál si pro podlahu vybrat ? Je pro náš záměr lepší kvalitní koberec či linoleum ? Slyšeli jsme už o přírodním marmoleu a o bambusových podlahách ? Anebo je lepší nová podlaha ze dřeva nebo laminátu ? Nebude nakonec lepší zvolit podlahu z kamene nebo dlažbu ?

Vybíráme novou podlahu – jaké zvolit provedení podlahy

Vybrali jsme si vhodný materiál podlahy. V jakém provedení jej budeme aplikovat – lepenou podlahu anebo plovoucí podlahu ? Jsou lepší parkety nebo lamely ? Mozaika anebo dřevěná masívní podlaha ? 

Pokládka podlaha svépomocí anebo raději objednat podlaháře ?

 Zvládneme pokládku podlahy sami a opravdu tím ušetříme anebo se vyplatí pozvat si na tuto práci kvalifikované podlaháře ? Při rozhodování je dobré položit si několik základních otázek a znát pár faktů.

Údržba podlah a ošetřování – proč a jak

 Je nutná údržba podlah ? Co se stane s neudržovanou podlahou ? Jak podlahu udržujeme denně a jak ve větších periodách ? Něco o přípravcích k údržbě moderních podlah.

Proč se rozhodnout pro dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy byly odjakživa známkou dobrého vkusu jejich majitele a dnes tomu není jinak. Každý z nás jistě zná ten příjemný pocit, když vstoupí do místnosti s dřevěnou podlahou. Ať už se jedná o stoletou chaloupku s léty ochozenými dřevěnými fošnami, anebo o moderní byt s lamelovou dřevěnou podlahou, vždy na nás dýchne teplo domova a pocit sounáležitosti s přírodou. Kromě pocitových důvodů ale existuje i řada praktických argumentů, proč se rozhodnout právě pro dřevěné podlahy. Více …

Životnost podlahy ovlivňuje vlhkost a teplota

Určitě to tobře znáte, kapky zkondenzované vody, dřevěný nábytek začíná pracovat, plovoucí podlaha se vlní, v rozích místností vznikají plísně. Za všemi těmito problémy stojí vysoká vlhkost v bytě. Pro odstranění vlhkosti v bytě je důležité nejprve zjistit její příčinu. Dalším krokem je problém účinně vyřešit.

Hodí se laminátové podlahy pod nábytek ?

 Laminátovou podlahu lze úspěšně položit všude tam, kde není zvýšená vlhkost. Například v koupelně nebo na WC je třeba použít plovoucí podlahy speciálně určené pro tyto prostory. A co plovoucí podlahy a nábytek? Lze na plovoucí podlahu bez problémů umístit nábytek nebo je potřeba dodržet nějaké zásady?

Je vhodná do koupelny dřevěná podlaha ?

Zdá se vám dřevěná podlaha do koupelny nepřípustná? Jestliže děláte rekonstrukci koupelny a rozhodujete se, jakou pokládku zvolit, vězte, že můžete vybrat i dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha bude přirozená, působivá, příjemná a teplá. Možná víte, že se dřevo používá jako stavební materiál pro budovy a přitom musí být postaveno tak, aby odolalo povětrnostním podmínkám a dešťům. Logické tedy je, že pokud dřevo vydrží takové podmínky, které jsme uvedli výše, pak má předpoklady překonat podmínky, které ho čekají v koupelně. Nebojte se zvolit si do koupelny dřevěnou podlahu.

Jak nepoškodit podlahy při stěhování nábytku

Možná znáte rčení: Když se kácí les, tak létají třísky. Doslovný význam zná asi každý. Když se řežou motorovou pilou stromy v lese, tak opravdu létá mnoho třísek. Přeneseně uvedené přísloví znamená, že když se dělá něco rozsáhlého, nějaká velká věc, může dojít k drobným až větším škodám. Při stěhování nábytku to platí na sto procent.

Lino do koupelny? Dobrá volba…

Je jaro a pro mnohé je to impuls pro změny, obnovy, rekonstrukce, renovace. V dnešní době máme nepřeberné množství možností jak a co rekonstruovat. Nelíbí se nám barvy naší stávající koupelny? Skoro lusknutím prstu to můžeme změnit a co je na tom nejlepší, je to, že to můžeme udělat bez bouracích a zednických prací. Kachličky můžeme přetřít speciálními barvami, které jsou na trhu ve všech možných odstínech. Stačí si pouze určit odstín barvy jakou by nová koupelna měla mít. I změna podlahy je poměrně jednoduchá. Pryč je doba, kdy jsme museli mít v koupelně na podlaze pouze dlažbu. Dnes máme na výběr od litých podlah, kamenných koberců i pokládku podlahových krytin. .