Lamelová dřevěná podlaha – klasika moderního bydlení

Mluví-li dnešní zákazník, investor nebo podlahář o blíže nespecifikované dřevěné podlaze, má téměř vždy na mysli třívrstvou dřevěnou podlahu. Sendvičové dřevěné podlahy se staly normou mezi dřevěnými podlahami a vývoj posledních let je natolik zdokonalil, že už na nich není v podstatě co vylepšovat …

Lamelové parketové podlahy Dřevěné prkenné podlahy odjakživa vynikají svojí krásou a užitnými vlastnostmi. Příjemný pohled na jednolitý vzhled a kresbu masívního dřeva prkenných podlah je však často vykoupen nežádoucím chováním přírodního dřeva již po několika letech či měsících od pokládky masívní podlahy. Změna prostředí, zvláště vlhkosti, má za následek nepříjemné kroucení dřevěných prken, jež sice lze částečně, ale ne zcela eliminovat povrchovou úpravou, případně přebroušením a vytmelením masívní podlahy.

Dřevěné parkety sice netrpí deformacemi v takové míře jako prkenná podlaha, zase však nelahodí každému oku a mohou leckomu připadat až příliš staromódní, či naopak "panelákové" jako důsledek 40-let uniformity v naší výstavbě.


Prodáváme a pokládáme dřevěné podlahy těchto výrobců

  Kliknutím na logo výrobce přejděte na vzorník podlahovin a ceník dřevěných podlah


 

Třívrstvé lamelové dřevěné podlahy – moderní technologie a příroda

Skvělou moderní technologií dneška – ještě nedávno novinkou – jsou 3-vrstvé lamelové dřevěné podlahy, které kombinují nejlepší vlastnosti obou předchozích technologií a spojují je ve fascinující produkt, který jen těžko hledá odpůrce v řadách uživatelů a milovníků kvality, elegance a praktičnosti.

lamelová podlaha - profilDřevěné podlahy v podobě dlouhých a širokých pásů, které k sobě po správné aplikaci dokonale přilnou a vytvoří jednolitou dřevěnou plochu s vybraným vzorkem a kresbou, jsou obvykle 3-vrstvé sendviče kombinující vlastnosti několika materiálů. 

  • Horní vrstva – 4mm silná lamela z ušlechtilého dřeva – určuje vzhled, kvalitu a cenu parkety
  • Střední vrstva – měkké dřevo, z něhož je zhotoveno pero a drážka pro spojení dílců parket
  • Spodní vrstva – dřevěná dýha, zajišťující podélnou i příčnou pevnost parketového dílce

Výsledkem jsou cenově dostupné, tvarově stálé, odolné, trvanlivé a vzhledově vynikající podlahy, jsou-li správně aplikované kvalifikovanými podlaháři.

Zákazník má možnost vybrat si dřevěnou 3-vrstvou podlahu ze vzorníku mnoha běžných i zcela exotických dřevin, nabízených obvykle ve třech kvalitativních třídách. Může se rozhodnout pro jakýkoli materiál a kresbu a vybrat si dřevěnou podlahu prakticky jen podle vzhledu podle vzorku bez dalších znalostí. Navíc bez nebezpečí nevhodné volby druhu dřeva – kromě tvrdosti horní vrstvy dřeva jsou mechanické vlastnosti parket konstantní a prověřené dlouholetým vývojem a zkušenostmi stávajících uživatelů těchto podlah.


 

Pokládka 3-vrstvých lamelových dřevěných podlah

Naše podlahářství provádí prodej a pokládku dřevěných 3-vrstvých podlah ze dřeva mnoha běžných i exotických stromů. Poradíme Vám při výběru vhodného materiálu a seznámíme Vás se způsobem údržby Vaší nové podlahy, aby se z ní jednou mohli těšit i Vaši prapotomci.

Zpracujeme pro Vás nezávaznou cenovou nabídku, o kterou si můžete teď hned pohodlně z domu požádat vyplněním poptávkového formuláře.

  


 

Chci nabídku na cenu dřevěné podlahy a její pokládky

 


Pokládky dřevěných lamelových podlah v České a Slovenské republice provádějí tato naše podlahářství

 

Tuto stránku hledáte nejčastěji pod názvy
Dřevěné třívrstvé podlahy, podlahy ze dřeva 3-vrstvé, lamelové podlahy, pokládka třívrstvých podlah ze dřeva, pokládka dřevěných podlah, podlahy z vrstveného dřeva, podlahy z dřevěných parket, 3-vrstvé podlahy, dřevěné 3-vrstvé parkety, deskové podlahy, montáž podlah, plovoucí podlahy, podlaháři, podlahářství, podlahárstvo, podlahárstvá …