Mozaikové parkety – mozaiky z parket


 Kdo by si alespoň jednou nepřál žít na zámku, v jeho mnoha místnostech provoněných vůní dřevěných parket poskládaných do krásných mozaikových vzorů. Dnes není nemožné proměnit sen ve skutečnost a atmosféru zámků a hradů přenést do pokojů, které obáváme…

Mozaikové parketové podlahy nepatří už jen historii

 Mozaikové parkety – masívní dřevěné parkety prodávané v anglických, rybinových a tabulových vzorech. Jsou výborným materiálem vhodným do bytových i nebytových prostor. Mozaikové parkety se vyrábějí nejčastěji z tvrdého dubového či jasanového dřeva a jsou považovány za jeden z nejkvalitnějších a nejméně na údržbu náročných materiálů podlah.

Levnější variantou mozaikových parket je tzv. průmyslová mozaika, vyráběná ze zbytkového dřeva. Má méně pravidelnou kresbu dřeva, zůstává jim však vysoká mechanická kvalita a odolnost podlahy.


Prodáváme a pokládáme dřevěné parketové podlahy těchto výrobců

 Kliknutím na logo výrobce přejdete na vzorník parket a ceník parketových podlah 


Výhody mozaikových parket

Oproti jiným druhům podlah se mozaikové parkety vyznačují řadou dobrých vlastností 

  • Mechanická odolnost – díky tvrdému dřevu parkety vydrží vysoké mechanické namáhání po mnoho let
  • Dlouhá životnost – opotřebované parkety lze snadno opakovaně renovovat bez vynakládání vysokých nákladů
  • Tvarová stálost – oproti dlouhým prknům masívních podlah nejsou náchylné na tvarovou deformaci 
  • Luxusní vzhled – vhodně zvolená mozaika parket podtrhuje ráz místnost a v kombinaci s dobře zvoleným nábytkem dokresluje design celého domu
  • Výborné izolační vlastnosti – dřevo izoluje 15-krát lépe než beton

    Nevýhodou je poněkud vyšší cena mozaikových parket, s níž ovšem zákazník požadující luxus zámeckých pánů obvykle dopředu počítá.

 


 Pokládka mozaikových parket

Naše podlahářství provádí prodej a odbornou pokládku dřevěných mozaikových parket z kvalitního dřeva. Poradíme Vám při výběru vhodného materiálu a seznámíme Vás se způsobem údržby Vaší nové parketové podlahy, aby se z ní jednou mohli těšit i Vaši vnuci a vnučky.

Zpracujeme pro Vás nezávaznou cenovou nabídku, o kterou si můžete právě nyní pohodlně z domu požádat vyplněním poptávkového formuláře.


 

Chci nabídku na cenu parketové podlahy a její pokládky

 


Pokládky dřevěných mozaikových parket v České a Slovenské republice provádějí tato naše podlahářství

 

Tuto stránku hledáte nejčastěji pod názvy

Mozaikové parkety, parketová mozaika, pokládka mozaikových parket, lepení mozaikových parket, dřevěné mozaikové podlahy, podlaháři, podlahářství, podlahárstvo, podlahárstvá …