Životnost podlahy ovlivňuje vlhkost a teplota

Rady a návody k podlahám

Jak se zbavit vlhkosti v bytě, jaké vytápění je nejvýhodnější a mnoho dalších rad.

Vlhkost v obytných prostorách

Určitě to tobře znáte, kapky zkondenzované vody, dřevěný nábytek začíná pracovat, plovoucí podlahy se vlní, v rozích místností vznikají plísně. Za všemi těmito problémy stojí vysoká vlhkost v bytě. Pro odstranění vlhkosti v bytě je důležité nejprve zjistit její příčinu. Dalším krokem je problém účinně vyřešit.

Porovnáváme náklady na vytápění

Porovnáváme náklady na vytápění Každý z nás touží po snižování provozních nákladů, které by nebyly vykoupeny změnou pohodlí a komfortu. Ne vždy je to ale možné. Přesto se dá vždy najít řešení, které je pro váš dům nejvýhodnější.

Jedním z nejlevnějších zdrojů energie je ještě stále dřevo a uhlí. Ani náklady na pořízení kotle nejsou příliš finančně náročné, a proto je tento druh vytápění stále oblíben. Je však nutné přihlédnout i k určité náročnosti při obsluze (skládání dřeva – uhlí, s tím spojené volné prostory na uchovávání paliv, prašnost, odstraňování popela atd).

V následujícím článku zjistíte, které vytápění je pro vás nejvhodnější. Srovnáváme pro vás vytápění elektřinou, vytápění zemním plynem, vytápění hnědým uhlým, vytápění dřevem a vytápění topením z kamene.

Z dalších článků vybíráme:

Plynové kotle

Plynové kotlePokud jsme se rozhodli, že budeme v domě používat k topení plyn, nezbývá než zvolit vhodný plynový kotel. V současné době máme na výběr z velké řady různých zařízení a právě tato široká nabídka dnešního trhu způsobuje, že se při výběru můžeme cítit dosti nejistě a zmateně. Nejedná se však o nic složitého, stačí, pokud si osvojíme alespoň základní vědomosti o jejich druzích, výhodách a nevýhodách. Veškeré odborné parametry a údaje jsou již starostí zaškolených zaměstnanců prodejny či montážních pracovníků, tito nám osvětlí další skutečnosti a sami navrhnou možné alternativy. Základní přehled o celé problematice by vám měl poskytnout následující text.

Stavba sauny

Stavba saunyŘíká se, že sauna je pramenem trvalého mládí, pomáhá posilovat krevní oběh, zkvalitňuje srdeční činnost a oživuje pleť. Jednoduše dokáže uvést tělo do harmonického stavu. Zvláště pak v dnešní době, kdy je upřednostňován zdravý životní styl, slouží sauna jako prostředek regenerace celého organismu. Již dávno neexistují pouze sauny veřejné, stále více lidí dává přednost tzv. domácím saunám. Těmto je také věnován následující text

Okna – dřevěné, plastové, nebo hliníkové?

okna - dřevěné, plastové, nebo hliníkové?

Okna jsou stavební součástí domu a oddělují od sebe vnitřní a vnější prostory, jsou také nezbytné pro zajištění osvětlení interiéru přirozeným světlem. Světlo v místnosti je potom závislé na počtu oken, jejich rozměrech a rozmístění.

Zpět