Podlaháři – co umí a proč se vyplatí je využít ?

Zkušený podlahář si poradí s jakoukoliv podlahou

Plánujete koupi bytu nebo stavbu rodinného domku? Pak určitě víte, že podlahy nebo koberce jsou základem každé domácnosti. Při jejich výběru je potřeba zhodnotit nejen výhody a nevýhody používaných materiálů, ale také barevný odstín, který by se měl hodit k dalšímu zařízení v interiéru.

Podlahy a koberce je vhodné sladit také s rámy oken nebo se dveřmi, a to jak barvou, tak i stylem. Ideální je zvolit i obdobné nebo doplňující se materiály.

Čím se zabývá podlahář ?

Podlaháři provádějí odbornou pokládku podlah a koberců. Podlahu si sice můžete vybrat vy sami podle svých specifických představ, ale s její pokládkou si poradíte jenom těžko, jestliže nejste v tomto oboru zkušení a s dostatečnou praxí. Rozdíly postupů jsou v pokládce dřevěných, laminátových nebo vinylových podlah. Specifické nároky má také marmoleum nebo čím dál více oblíbené bambusové podlahy. Značný rozdíl je mezi pokládáním plovoucí podlahy a lepení pevné podlahy.

Kromě pokládky podlah se podlahář zabývá často i pokládkou koberců, jelikož i ty dnes patří mezi velice oblíbené podlahové krytiny. Také pokládka koberců vyžaduje značnou zručnost a dodržení správných postupů, má-li koberec sloužit dlouhá léta. Své využití nenacházejí koberce pouze v domácnostech, ale často se s nimi setkáváme také v kancelářských prostorách.

Profesionální podlahářské práce

Zkušený podlahář vám poradí nejen s výběrem podlah a koberců.  Jeho hlavní práce spočívá v řemeslném pokládání podlahy lepením nebo plovoucím způsobem. Zejména plovoucí podlahy mají řadu vlastností a požadavků, jejichž nedodržení prakticky vždy vede k rychlému opotřebení podlahy.

Vysoce odbornou činností je také renovace dřevěných podlah, kterou lze obnovit původní vzhled starší podlahy a navrátit jí její lesk. Mezi renovace podlah patří především broušení dřevěných podlah, ať už masívních anebo parketových.

Některé podlahové materiály vyžadují pravidelnou údržbu. Podlaháři zajistí odbornou pravidelnou péči o podlahy všech typů tak, aby nedocházelo k jejich postupné degradaci.

Dobré podlahářství se pozná podle referencí

Pokud si budete hledat vhodného podlaháře, určitě se zajímejte o jeho reference od předešlých zákazníků podlahářství. Tyto jsou v tomto oboru nesmírně důležité a hrají při výběru podlaháře opravdu zásadní roli. Kvalitně odvedená práce u ostatních zákazníků je totiž zárukou, že i vy s pokládkou své podlahy budete maximálně spokojeni. Naše reference Vám můžeme na vyžádání poskytnout.

Zpět