Lino do koupelny? Dobrá volba …

Rady a návody k podlahám

Je jaro a pro mnohé je to impuls pro změny, obnovy, rekonstrukce, renovace. V dnešní době máme nepřeberné množství možností co a jak rekonstruovat. Nelíbí se nám barvy naší stávající koupelny? Skoro lusknutím prstu to můžeme změnit a co je na tom nejlepší, je to, že to můžeme udělat bez bouracích a zednických prací.

Kachličky můžeme přetřít speciálními barvami, které jsou na trhu ve všech možných barevných odstínech. Stačí si pouze určit barvu nové koupelny a pak už Vám v renovaci nic nebrání.

I změna podlahy je poměrně jednoduchá. Pryč je doba, kdy jsme museli mít v koupelně na podlaze pouze dlažbu. Dnes máme na výběr od litých podlah, kamenných koberců i pokládku podlahových krytin.

Jednou z oblíbených krytin je PVC známé jako lino. Prodává se nejen v různých barevných odstínech, ale také i dekorech, například může imitovat dřevěnou podlahu, kámen, velmi oblíbený industriální beton, dlažbu a jiné.

Lino – PVC krytina je vysoce odolná proti mechanickému poškození a hlavně vlhkosti, což se nám do koupelny skvěle hodí, ale nejsou to  jediné klady, mezi další rozhodně patří :   

  • Tepelná a zvuková izolace – udržuje teplo v místnosti a izoluje podlahu proti hlukům jakým jsou chůze, dupod, stěhování nábytku a pod.
  • Nízký kročejový hluk – omezuje šíření zvuků v místnosti.
  • Jsou bezpečné – v případě požáru nešíří oheň, sama se nevznítí.
  • Snadná údržba – mezi nejjednodušší úklid patří zametení smetáky s měkkým vlasem, vysátí či setření mopem s čistícím prostředkem, který je vhodný pro lina. Oblíbené prostředky jsou například: Sidolux, Dr Schutz, Dentkmit a jiné.
  • Příjemné pro bosou nohu – podlaha na rozdíl od dlažby nestudí a není na dotek nepříjemná.

Další předností lina je, že se vyrábí se v různých šířích, jeho pokládka je díky tomu možná beze spojů a domácím pokládkám dostupnější. Lino do koupelny musí být voděodolné a po jejím položení nesmí docházet k protečení vody pod krytinu, při pokládce musíme být opravdu precizní.

Pokud si však pokládkou nejste jisti, chcete si ušetřit nervy i čas, rozhodně máte možnost využít kvalitních a spolehlivých služeb našich zkušených podlahářů, kteří Vám nejen krytinu položí, ale ochotně a rádi poradí i se správným výběrem.