Je vhodná do koupelny dřevěná podlaha ?

Dřevěná podlaha v koupelně

Jestliže se rozhodnete a budete si chtít do koupelny položit dřevěnou podlahu, věnujte pozornost několika zásadám. Protože dřevěný materiál do koupelny je opravdu něčím atypickým, i když ne zcela nevhodným, věnujte bedlivou pozornost uvedeným pravidlům:

1. Dřevěnou podlahu do koupelny si kupte pouze od prověřené podlahářské firmy, která se koupelnami profesionálně zabývá. Je větší pravděpodobnost, že u nich získáte kvalitní radu a vyvarujete se zbytečných laických chyb a výběru nevhodného typu dřevěné podlahy.

2. Další ochranou pro spotřebitele je záruční list, kam je dobré výslovně napsat, že zakoupená dřevěná podlaha je určena do koupelny. Vyhnete se tak případným vzniklým nepříjemnostem týkajících se nežádoucí reakce dřevěné podlahy na vlhkost.

3. Kvalita a trvanlivost dřevěné podlahy je daná nejenom materiálem podlahy, ale také její kvalitní pokládkou. Pokládka podlahy musí být provedena bez spár mezi lamelami, a to tak, aby byly díly k sobě správně přiloženy a do podkladu nevnikala vlhkost. Nezapomeňte, že podlaha musí mít vodě odolnou  povrchovou úpravu.

Pečlivý výběr vhodného typu dřevěné podlahy do koupelny nepodceňujte. Pamatujte na to, že jestliže vyberete nevhodnou podlahu ať už z laminátu nebo dřeva, které není určeno do vlhkého prostředí, tak se za pár dní začne podlaha deformovat a zákazníkovi nezbyde nic jiného, než hledat pomoc a investovat do nového materiálu a druhé kompletní realizace.

Autor: Expert-na-seo.cz

Zpět