Jak postupovat při renovaci dřevěné podlahy

Rady a návody k podlahám

 Mohou staré dřevěné podlahy vypadat opět jako nové?

Máte starou, ošlapanou dřevěnou podlahu a nevíte jak ji oživit? Než začnete vybírat podlahu novou a uvažovat o výměně, zvažte renovaci. Renovace podlah ze dřeva je tou správnou volbou, jak pro podlahu, tak i pro vaši peněženku. Správná renovace vrátí podlaze zašlou krásu a nový vzhled.
 
 

Renovace podlah ze dřeva

Ať už se jedná o dřevěné parkety, palubky nebo jiný typ dřevěné podlahy, je renovace podlah skvělou volbou. Nejprve musíte zjistit, jaký je stav podkladu podlahy – jestli není napaden dřevním parazitem a nebo plísní. Pokud je vše v pořádku, podlaha se nemusí rozebírat, ale pokud je napaden, musí se podklad buď zrenovovat a nebo vyměnit. Dále je nutné zjistit celistvost podlahy – velké spáry je nutné opravit, buď musíte podlahu rozebrat a následně správně položit nebo vložit dřevěnou vycpávku. Dále překontrolujte správné uchycení podlahy k podkladu. Když je vše v pořádku, můžete začít s broušením, čistěním a povrchovou úpravou vaší dřevěné podlahy.

Postup u renovace podlahy

  • Zkontrolujte podklad, proveďte případnou impregnaci, renovaci nebo výměnu
  • Opravte nebo vyměňte poškozené díly dřevěné podlahy, odstraňte malé vrypy
  • Opravte a vydrátkujte spáry
  • Zkontrolujte uchycení podlahy
  • Přebruste podlahu za použití brusky s lapačem prachu
  • Odstraňte prach a nečistoty
  • Podlahu nalakujte, navoskujte nebo naolejujte (podle druhu dřeva a nároků)

Kdy vám pomůžou podlaháři?

Na podlahy jsou podlaháři cechu Ekomplex mistři. Pokud máte svou podlahu rádi, dopřejete jí to nejlepší. Renovace podlah s odborníky probíhá rychle, kvalitně a většinou bez problému. Podlaháři jsou  v oboru vyučení řemeslníci s dlouholetou praxí. Při použití nejnovějších metod a moderních pomůcek bude renovovaná podlaha vypadat jako nová.

 

Zpět