Jak nepoškodit podlahy při stěhování nábytku

 

Na co si dát pozor, aby psací stůl nepodřel novou podlahu

Možná znáte rčení: Když se kácí les, tak létají třísky. Doslovný význam zná asi každý. Když se řežou motorovou pilou stromy v lese, tak opravdu létá mnoho třísek. Přeneseně uvedené přísloví znamená, že když se dělá něco rozsáhlého, nějaká velká věc, může dojít k drobným až větším škodám. Při stěhování nábytku to platí na sto procent.

Jak se tedy vyhnout poškození nové podlahy, když na ní stavíte například nový psací stůl? Klíčem k úspěchu jsou stěhováci nebo lidé, kteří nejsou zbrklí. Ono ty třísky v lese se ztratí, ale když se vám hned poškodí nová věc, tak to minimálně hodně mrzí. Pokud máte doma například nové linoleum, tak větší nebývá tak tvrdé jako ta slabá tvrdá linolea v minulosti. Je sice krásně měkké, ale pokud po položení linolea do pracovny stěhujete psací stůl, je na místě opatrnost. Udělat něco kvapně a zbrkle umí každý. Jestliže ale na nové linoleum položené na podlaze nedáte pozor, můžete být nepříjemně překvapeni. Koupený psací stůl musíte opatrně přenést a umístit ho na předem vybrané místo v pokoji. Pokud se bude přesouvat tahem, pak vaše krásné a jistě i dlouho vybírané vhodné linoleum, může utrpět nevratná poškození.

Pro tuto situaci máme „při ruce“ opět jedno rčení: Dvakrát měř, jednou řež. Když se něco stěhuje, často se spěchá. A to se nevyplácí. Udělat rýhu do nově položeného linolea je snadné, ale jak už tam ta rýha jednou je, těžko ji někdo nevyretušuje. Stěhování nábytku jako například již zmíněný psací stůl, si vyžaduje oprávněnou opatrnost. Někdo možná zvolí raději pomoc kamaráda, než aby se spoléhal na stěhovací firmu, jejíž pracovníci se při stěhování už vidí doma. Když se kácí les, létají třísky – doufáme, že byl článek určitým přínosem.

Zpět