Hodí se laminátové podlahy pod nábytek ?

 

Hodí se plovoucí podlahy pod nábytek?

 

Laminátovou podlahu lze úspěšně položit všude tam, kde není zvýšená vlhkost. Například v koupelně nebo na WC je třeba použít plovoucí podlahy speciálně určené pro tyto prostory. A co plovoucí podlahy a nábytek? Lze na plovoucí podlahu bez problémů umístit nábytek nebo je potřeba dodržet nějaké zásady? V současnosti je nejlepší se při výběru vhodné plovoucí podlahy orientovat podle evropské normy, která udává možnost použití určitých druhů podlah v daných prostorách a také míru zátěže, která je pro danou laminátovou podlahu únosná. Zátěž plovoucích podlah se dělí podle toho, zda jsou určeny pro bytové nebo komerční prostory. Podlahy, určené pro zátěž 23 a 23/31 bez problémů snesou běžné bytové užívání. Nábytek, který má kovová kolečka, například křesla, nelze používat na tomto druhu plovoucích podlah. Tato kovová kolečka musí být nahrazena umělými. Jiný nábytek jako skříně lze na tyto podlahy umístit, ale je potřeba tento nábytek nebo jeho nohy opatřit filcovou podložkou.

Jsou plovoucí podlahy, které snesou větší zátěž a nábytek, které se nemusí opatřovat filcovou podložkou? Plovoucí podlahy, které jsou určeny do komerčních prostor se střední zátěží (jsou označeny číslem 32), jsou určeny pro chození v botách bez přezutí a nábytek může mít kovová kolečka a nožičky. Nábytek se nemusí filcovat, tedy opatřovat filcovou podložkou, nicméně některé firmy doporučují přesto filcové podložky nábytku používat.

Jak zní odpověď na otázku: Hodí se plovoucí podlahy pod nábytek? Odpověď zní ano, ale je nutné dodržovat určité zásady. Pokud naše plovoucí podlaha není určena do komerčních prostor se střední zátěží, je nutné nahradit kovová kolečka umělými a opatřit nábytku filcové podložky. Toto není nutné u podlah označených číslem 32 a vyšším.

Zpět